«

»

اردیبهشت ۲۱ ۱۳۹۴

معاون رئیس جمهوری خبر داد ثبت جنگل‌های ارسباران در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو

۸
به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، مسعود سلطانی‌فر در بازدید از جنگل‌های ارسباران بر لزوم ثبت این طبیعت بکر در حافظه جهانی تاکید کرد و افزود: قرار گرفتن این جنگل‌ها در فهرست نامزدهای ثبت جهانی یونسکو، نیازمند الزاماتی است که در حال پیگیری برای پرونده آن هستیم.
وی گفت: زیبایی‌های بکر این منطقه می‌تواند گردشگران زیادی را به خود جذب کند و برای تامین نیازهای گردشگران باید مراکز اقامتی موقت، خانه مسافرها و هتل‌های یک ستاره و دو ستاره در این منطقه ساخته شود.

وی افزود: این نوع هتل‌ها و مراکز اقامتی بیشتر مورد استقبال مسافران است و همچنین می‌تواند باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه و معرفی آن در سطح جهانی باشد.

سلطانی‌فر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان یک سازمان هماهنگ کننده و نظارتی در حوزه گردشگری دانست و یادآوری کرد: این سازمان باید با انجام رایزنی از طریق بانک‌ها تسهیلات لازم را برای سرمایه‌گذاران گردشگری فراهم کند و بیشتر در حوزه گردشگری نقش هماهنگ کننده داشته باشد.

وی با اشاره به جذابیت‌های گردشگری کشور تاکید کرد: باید همه تلاش خود را برای استفاده از این ظرفیت‌های برجسته بکار ببریم.

سلطانی‌فر جاذبه‌های بکر گردشگری آذربایجان شرقی را بسیار شایسته توجه دانست و ابراز امیدواری کرد: با توجه به نتیجه رسیدن پرونده ثبت جهانی روستای تاریخی کندوان و جنگل‌های ارسباران، این منطقه بیش از پیش مورد توجه گردشگران خارجی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =