«

»

تیر ۲۵ ۱۳۹۴

فیلم هندی ˝باهوبالی˝ پرهزینه‌ترین وپرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای هند

۱۰۶۸
فیلم هندی ˝باهوبالی˝ در اولین آخر هفته اکران در این کشور پرقدرت ظاهر شد.

“باهوبالی” (Baahubali / مردی با بازوان قوی) که با حدود ۴۰ میلیون دلار پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ سینمای هند است، رکورد بیشترین فروش روز اول یک فیلم هندی در سینماهای این کشور را شکست.

بیزینس استاندارد گزارش داد “باهوبالی- آغاز” که اولین فیلم یک فیلم دوقسمتی است، در اولین روز اکران ۷٫۸۹ میلیون دلار (۵۰۰ میلیون روپیه) فروخت. این رقم بیش از فروش ۷٫۱۱ میلیون دلاری (۴۵۰ میلیون روپیه) فیلم “سال نو مبارک” با بازی شاهرخ خان در ۲۰۱۴ است که تا پیش از این رکورددار بود.

“باهوبالی” را اس.اس راجامولی کارگردان هندی کارگردانی کرده است و در آن تعدادی از سوپراستارهای بالیوود از جمله پرابهاس، رانا داگوباتی، آنوشکا شتی و تمناه بهاتیا بازی می‌کنند. داستان درباره دو برادر ناسازگار است که برای کنترل یک قلمرو باستانی در هند با هم مبارزه می‌کنند.

این فیلم در استودیوهای راموجی در حیدرآباد فیلمبرداری شده و به گویش‌های تلوگو، تامیل، مالایالام و هندی اکران شده است. بخش زیادی از فروش “باهوبالی” در روز اول (حدود ۴۴۰ میلیون روپیه) در ایالت‌های جنوبی هند حاصل شده است. این فیلم همزمان در ۴۲۰۰ سینما در سراسر دنیا نیز روی پرده رفته است. “باهوبالی” در آمریکای شمالی در ۲۳۶ سینما ۳٫۵ میلیون دلار فروخت و در رده نهم قرار گرفت. پخش “باهوبالی” در ایالات متحده و کانادا را شرکت بلو اسکای به عهده دارد.

با توجه به فروش افتتاحیه بسیار خوب “باهوبالی” انتظار می‌رود این فیلم بتواند در اولین آخر هفته اکران رقمی حدود یک میلیارد روپیه (۱۵٫۷۸ میلیون دلار) به دست بیاورد.

منتقدان نیز از فیلم استقبال کرده‌اند و بخصوص جلوه‌های تصویری آن را مورد تحسین قرار داده‌اند. راجیو ماساند منتقد شبکه خبری سی‌ان‌ان-آی‌بی‌ان “باهوبالی” را به لحاظ تصویری با “آواتار” و “ارباب حلقه‌ها” مقایسه کرده است.

منتقدان بین‌المللی نیز فیلم را از فیلم تعریف کرده‌اند. مایک مکاهیل از گاردین به “باهوبالی” چهار ستاره داده است.

منبع:هنر انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفده =