«

»

مرداد ۱۴ ۱۳۹۴

فهرست پردرآمدترین بازیگران دنیا از نگاه “فوربس

۵۵
نخستین بار است. فهرست گران ترین بازیگران دنیا از نگاه مجله فوربس که همیشه آکنده از نام های ستارگان هالیوود بود، این بار نام های دیگری در خود دارد.

به گزارش سرویس سینمای جهان کافه سینما و به نقل از گاردین ستاره انتقام جویان رابرت داونی جونیر برای سومین سال پیاپی صدرنشین این فهرست است. درحالی که لئوناردو دی کاپریو و جانی دپ جایگاه شان را به ستارگان بالیوودی آمیتاب باچان و آکشی کمار داده اند.ستاره مرد آهنی و انتقام جویان، رابرت داونی جونیر در دوازده ماه گذشته هشتاد میلیون دلار درآمد داشته و از همتایان خود تام کروز، وین دیزل و برادلی کوپر پردرآمدتر است.

این در حالی است که در ده نفر نخست این فهرست چهار بازیگر خارج از هالیوود به فهرست راه یافته اند. جکی چان، آمیتاب باچان، اکشی کمار و سلمان خان از مارک والبرگ، جانی دپ و لئوناردو دی کاپریو درآمد بیشتری دارند. نام چهره های مطرح سینمای هند و چین در حالی به این فهرست راه پیدا کرده که فیلم های این دوکشور به ندرت نام شان جزو پرفروش ترین فیلم های سال به میان می آید. بنابراین انتخاب این چهره ها کمی شوک برانگیز بوده است.

پرفروش ترین فیلم هند، پی کی ساخته راج کمارهیرانی ۱۲۰ میلیون دلار فروش جهانی داشت. پرفروش ترین فیلم چین شکار هیولا ۲۹۰ میلیون دلار فروخت. آمیتاب باچان ستاره ۷۲ ساله بالیوود با بیش از ۲۰۰ عنوان فیلم در مقام بازیگر در این فهرست هفتم است.

پانزده بازیگر پردرامد دنیا به شرح زیر است:

۱- رابرت داونی جونیر-۸۰ میلیون دلار

۲-جکی چان-۵۰ میلیون دلار

۳-وین دیزل-۴۷ میلیون دلار

۴-بردلی کوپر-۴۱٫۵ میلیون دلار

۵-آدام سندلر-۴۱ میلیون دلار

۶-تام کروز-۴۰ میلیون دلار

۷-آمیتاب باچان-۳۳٫۵ میلیون دلار

۸- سلمان خان-۳۳٫۵ میلیون دلار

۹-آکشی کمار-۳۲٫۵ میلیون دلار

۱۰-مارک والبرگ-۳۲ میلیون دلار

۱۱-دواین جانسن-۳۱٫۵ میلیون دلار

۱۲-جانی دپ-۳۰ میلیون دلار

۱۳-لیوناردو دی کاپریو-۲۹ میلیون دلار

۱۴-چانینگ تتم-۲۹ میلیون دلار

۱۵-کریس همسورث-۲۷ میلیون دلار

۱۵- دانیل کریگ-۲۷ میلیون دلار

کافه سینما

سرویس سینمای جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + بیست =