«

»

شهریور ۱۷ ۱۳۹۵

شب فرهنگی “یداله صمدی” کارگردان برجسته سینمای ایران در زادگاهش مراغه برگزار می شود.

101

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه با اعلام این خبر افزود : مراغه در طول تاریخ ، شاهد طلوع ستارگان پر فروغی در آسمان  فرهنگ و هنر ایران زمین است که چونان نگینی بر تارک تاریخ تمدن ایران میدرخشند . از خواجه نصیر تا اوحدی مراغه‌ای و از عبدالقادر تا استاد کریمی ، استاد عباسی و دکتر «یداله صمدی» .

فیاضی افزود: دکتر یداله صمدی ، دارنده نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در سال 1331 در مراغه چشم به جهان گشود . وی یکی از کارگردانان برجسته سینمای ایران است که تا کنون کارگردانی 16 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

فیاضی گفت : تکریم بزرگان فرهنگ و هنر یکی از مهمترین رسالتهای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه است و این اداره می کوشد در این راستا گامهای بلندی بردارد .

وی با اشاره به برگزاری موفق « شبهای فرهنگی مراغه » که   در این شهرستان برگزار می گردد گفت : نقش هنرمندان در تولید برنامه های تاثیر گذار فرهنگی هنری بسیار مهم و اساسی است و ما از برگزاری چنین برنامه‌هایی که توسط خود هنرمندان و به شکل تخصصی برگزار می شود استقبال می کنیم .

شایان ذکر است: این برنامه روز شنبه بیستم شهریورماه 1395 ساعت 18 در تالار عبدالقادر مجتمع فرهنگی هنری مراغه؛ به همت جمعی از علاقمندان فرهنگ و هنر و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوانان ایران دفتر مراغه برگزار خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 11 =