«

»

شهریور ۱۷ ۱۳۹۵

جشنواره‌ی عکس، فیلمنامه و فیلم کوتاه کلیبر تمهیدی برای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری است

23

فریدون بابایی اظهار امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره که برنامه‌ریزی مناسبی برای آن‌ صورت گرفته است، در معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و گردشگری شهرستان مؤثر واقع شود.

فرماندار کلیبرر با اشاره به اینکه این جشنواره بر محور کیفی گرایی استوار است، خاطر نشان کرد: تیم داوری در هر سه بخشِ فیلم‌نامه، فیلمِ کوتاه و عکس این جشنواره از میان هنرمندانِ مطرح و صاحب‌نام کشور انتخاب شده است.

بابایی ادامه داد: شهرستان کلیبر مجموعه‌یی از ظرفیت‌های خوبِ فرهنگی، اجتماعی، نیروی انسانی، صنایع دستی، آثار تاریخی و طبیعت بکر و زیبا را در اختیار دارد و امیدواریم توجه فیلم‌سازان و هنرمندانی که در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند، به آن‌ها جلب و با تهیه‌ی آثاری که قطعاً مورد حمایت قرار خواهند گرفت، به معرفی این ظرفیت‌ها در سطوح ملی و بین‌المللی اقدام کنند.

 فرماندار شهرستان کلیبر برگزاری جشنواره فیلم کوتاه روستایی و عشایری را در بحث  حمایت از تولید ملی متذکر شده و ضمن اعلام توانمندی منطقه برای برگزاری چنین جشنواره ای افزود: فضای عمومی شهرستان، فرهنگ خاص عشایر، گردشگری بودن منطقه و خیلی از عوامل دیگر دست به دست هم داده تا با استفاده از تجربیات بزرگان کار بزرگی بنام جشنواره فیلم کوتاه روستایی و عشایری را در کلیبر اجرا کنیم.

فرماندار کلیبر با اشاره به کثرت روستاها و عشایری بودن منطقه کلیبر، برگزاری این جشنواره را در حفظ و معرفی آداب و رسوم روستایی و عشایری این منطقه بسیار مؤثر و مهم توصیف کرد و افزود: سطح برگزاری این جشنواره در سال های آتی به ملی و بین المللی ارتقا خواهد یافت.

جشنواره یاد شده در سه بخش مسابقه، جنبی و مهمان با شرکت هنرمندانِ استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل،زنجان و گیلان، بیست و سوم تا بیست و ششم شهریورماه جاری در شهرستان کلیبر برگزار می شود.

ترویج و تبیین جایگاه ویژه ی عشایر و روستائیان منطقه در تصمیم گیری های خرد و کلان، تبیین و ترویج فرهنگ، سنن و آداب و رسوم بومی روستائیان و عشایر منطقه و نقش روستائیان و عشایر منطقه در تبیین و ترویجِ ارزش های اسلامی و اخلاقی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

همچنین تبیین نقش روستائیان و عشایر منطقه در دفاع مقدس، نقش آئین ها و رسوم بومی روستائی و عشایر منطقه در زندگی امروزی آنها، تبیین نقش و جایگاه روستائیان و عشایر منطقه در تولید سرانه استان و تبیین نقش و جایگاه روستائیان و عشایر منطقه در جذب گردشگر از دیگر اهداف این جشنواره فرهنگی و هنری محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =