«

»

اردیبهشت ۰۵ ۱۳۹۴

بیست و دومین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان، روز جمعه (۱۸ اردیبهشت ماه جاری) برگزار می شود.

DSC_0131-201x300
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: بیست و دومین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان، روز جمعه (۱۸ اردیبهشت ماه جاری) برگزار می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، سید محمد شروین اسبقیان در خصوص این جشنواره، با اشاره به مشکلات دوره قبل این مسابقات اظهار کرد: گرمسیری و خشک بودن محل سابق برگزاری جشنوار های فرهنگی ورزشی عشایر شهرستان کلیبر، مشکلاتی را برای عوامل اجرایی، رقابت کنندگان و تماشاگران ایجاد کرد و پس از بررسی های کارشناسی و برای تأمین رفاه مردم، جشنوار امسال در منطقه خوش آب و هوای هارنا و در همان بخش آبش احمد برگزار می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر آذربایجان شرقی جلوه ای خاص از توجه نظام و دولت به ورزش روستایی و عشایری و ایجاد شور و نشاط است.

وی افزود: رویکرد فعالیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت، توجه ویژه به ورزش روستایی و عشایر است، چون رشد و توسعه ورزش و استعدادهای بالقوه در نزد روستاییان و عشایر، عامل مهم و انکارناپذیر در تعالی ورزش استان و تثبیت شدن جایگاه در بین سه استان برتر در عرصه کشور است.

وی بیان کرد: استعدادهای ناب و خوبی با پتانسیل های بالا در روستاها و عشایر موجود است .

اسبقیان گفت: در این جشنواره فرهنگی ورزشی با حضور علاقمندان به طبیعت و ورزش‌های روستایی، در رشته‌های دو میدانی، طناب‌کشی، کشتی پهلوانی و اسب‌دوانی با هم به رقابت پرداخته و به نفرات اول تا سوم هر رشته جوایز نقدی و حکم قهرمانی از سوی اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون و هیات بازی های سنتی و بومی محلی اهدا و در بخش فرهنگی این جشنواره نیز نمایشگاه صنایع دستی عشایر استان در آلاچیق ‌های عشایر بر پا می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با نظارت و حمایت استانداری آذربایجان‌شرقی و همکاری اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، فدراسیون ورزش‌های بازی های سنتی و بومی و محلی کشور، فرمانداری شهرستان کلیبر، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و هیئت ورزش های سنتی و بومی و محلی و سوارکاری استان و سایر دستگاه‌های اجرایی در برگزاری مطلوب این جشنواره فرهنگی و ورزشی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =