«

»

خرداد ۱۷ ۱۳۹۵

بابک نهرین با کسب ۵۵ رای به عنوان رئیس انجمن نمایش استان انتخاب شد.

بابک نهرین یکی از طنزپردازان ایرانی و اهل شهر تبریز می‌باشد. تاکنون طنزهای متعددی از وی به نمایش درآمده که در اغلب آنها بابک نهرین با علیرضا رنجی‌پور همکاری داشته است. از این میان می‌توان به “ارباب حلقه‌ها”، “اوچ پخمه بیر ژیان” ، “اخراجی‌ها”، “تایباشی” و “آرشین مال آلان” اشاره کرد وهمچنین بهترین برنامه که داشتند از نظر خودشان طنز ” نان عشق موتور گازی” بوده است . وی متولد ۱۳ اسفند ۱۳۵۸ در تبریز و دومین فرزند خانواده‌ است. تحصیلات وی در حد دیپلم می‌باشد و دوره‌های کارگردانی و بازیگری را در تهران زیر نظر آقایان علیرضا خمسه، دکتر احمد داموت و خانم پروانه مژده گذرانده‌ است.

300

نهرین با کسب ۵۵ رای توانست صندلی ریاست انجمن نمایش استان را از آن خود کند.

برهمین اساس بابک نهرین، رامین راستی و احمد رجب پور نیز به عنوان هیات رئیسه این انجمن انتخاب شدند که در راس آن بابک نهرین حضور دارد.

 انجمن هنرهای نمایشی ایران با تاسیس شعب انجمن در استان ها در نظر دارد هنرمندان حوزه ی تئاتر را به کار و تلاش بیشتر به خصوص در زمینه  تولید آثار ارزشمند و اجرای مستمر در تالارهای نمایشی با تکیه بر اهدافی همچون کمک و حمایت از تولید و اجرای نمایش در کلیه شهرستانها، پشتیبانی و حمایت از پروژه های پژوهشی، انتشار مجلات و فصلنامه های تخصصی تئاتر، وب سایت های تئاتر و چاپ متون نمایشی، تالیف و ترجمه توسط هنرمندان شهرستانی و حمایت ازآثار برتر نمایشی و ایجاد امکان اجرا در سایر نقاط کشور و حضور در رویدادهای بین المللی سوق دهد.

مشارکت در برگزاری جشنواره های تئاتر استانی و حمایت از برنامه های آموزشی و ایجاد پورتال و کتابخانه تخصصی تئاتر و گسترش و توسعه ی فضاهای نمایشی نیز از دیگر اهداف این انجمن محسوب می شود.

گفتنی است کلیه فعالیت ها و اقدامات شعب انجمن هنرهای نمایشی ایران در سراسر کشور باید براساس مفاد آئین نامه و چارچوب انجمن و مبتنی بر مقررات کشوری و سیاست های فرهنگی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و هماهنگ با برنامه های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استانها باشد.

شایان ذکر است که هیات رئیسه ی انجمن هنرهای نمایشی استان توسط مجمع عمومی انجمن که متشکل از هسته ی مرکزی گروههای نمایشی پروانه دار خواهد بود، انتخاب خواهد شد.

انتخابات انجمن نمایش استان بیست و ششم اردیبهشت ماه جاری ساعت ۱۶:۳۰ در تئاتر شهر تبریز برگزار شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =