«

»

شهریور ۲۸ ۱۳۹۵

آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه کلیبر با حضور فیلمسازان نامی کشور، مسوولان سازمان سینمایی، هنرمندانی از پنج استان و شهروندان کلیبری پایان یافت.

25

فرماندار کلیبر در آیین اختتامییه‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه،فیلم‌نامه و عکس روستایی و عشایری کلیبر، از این جشنواره به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی یاد کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌ی فیلم کوتاه کلیبر با کم‌ترین هزینه و تنها با استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی برگزار شده است.

فریدون بابایی همچنین خواستار تشکیل دبیرخانه‌ی دایمی این جشنواره و شناسایی نقاط ضعف و قوت آن برای برگزاری هر چه بهتر آن در سال‌های آتی شد.

وی همچنین با اشاره به کاستی‌های حوزه‌ی فرهنگ و هنر و مشکلات هنرمندان این شهرستان، برنامه‌ریزی برای رفع این کاستی‌ها و مشکلات را از برنامه‌های دولت اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در آیین اختتامیه‌ی جشنواره‌ی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس روستایی و عشایری کلیبر با اشاره به این که زیرساخت‌های فرهنگی در شهرستان کلیبر در مقایسه با ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های این شهرستان کافی نیست، از توسعه‌ی این گونه زیرساخت‌ها در شهرستان کلیبر خبر داد.

12

محمد محمدپور با بیان این که موضوع این جشنواره، «روستایی و عشایری» است، تأثیر برگزاری آن را هم از منظر هنر و هم از منظر اجتماعی قابل توجه دانست و گفت: ثبت سنت‌ها، آداب و رسوم روستایی و عشایری برای انتقال به نسل‌های آتی، کم‌ترین اثر برگزاری چنین جشنواره‌یی است.

وی همچنین با تأکید بر سطح بالای برگزاری این جشنواره که آن را قابل مقایسه با جشنواره‌های کشوری و بین‌المللی دانست، از ارتقای این جشنواره از منطقه‌یی به ملی در سال آینده خبر داد.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی کشور، برگزاری موفق جشنواره‌ی فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس روستایی و عشایری کلیبر را  سر آغاز تولید آثار فاخر فرهنگی و هنری به ویژه در حوزه‌ی هر هفتم دانست و گفت: توجه فیلم‌سازان به زندگی، آداب و رسوم و سنت‌های بخش قابل توجهی از مردم کشور که در روستاها و مناطق عشایری زندگی می‌کنند،  از آثار برگزاری این جشنواره خواهد بود.

002

حبیب ایل بیگی با اعلام حمایت کامل از برگزاری مستمر این جشنواره در سال‌های آتی، از برگزاری جشنواره‌های خارج از مراکز استان‌ها به عنوان یکی از سیاست‌های مهم سازمان سینمایی کشور یاد کرد و افزود: امیدواریم مسؤولین استانی با دید حمایتی و به صورت جدی در برگزاری این جشنواره‌ها ورود کنند.

وی همچنین حمایت از تولیدات هنری به ویژه در موضوعات خاص این جشنواره را یکی از مهم‌ترین راه‌های پیش‌گیری از تهاجم فرهنگی دانست.

9112223 24 26 27 28 29 30 31 2865

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =